KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16748246

nr 1674 8246

Torsten Löwgren

(1903-1991), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -38. Modellstudie, Olja på pannå, 61x71 cm, yttermått inklusive ram: 66x77 cm

Torsten Löwgren, svensk målare född i Gävle 1903, död 1991.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 27 januari 2025
kl 20:19:38

Torsten Löwgren

Läs mer om Torsten Löwgren