KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16748246
nr 1674 8246
Torsten Löwgren
(1903-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -38. Modellstudie, Olja på pannå, 61x71 cm, yttermått inklusive ram: 66x77 cm
Torsten Löwgren, svensk målare född i Gävle 1903, död 1991.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 27 januari 2025
kl 20:19:38
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.400 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
Torsten Löwgren
Läs mer om Torsten Löwgren